Firma KRZAK - ul. Światowida r. Ćmielewskiej Va, 03-144 Warszawa - tel. 515 515 780

podlewany trawnik

Zakładanie trawników – oferta z Warszawy

Gęsty, zielony dywan w ogrodzie to marzenie każdego, kto posiada przy swoim domu część niezagospodarowanego terenu. Jedną ze specjalności firmy KRZAK z Warszawy jest zakładanie trawników – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Proces tworzenia trawnika przebiega na kilku etapach. Na początku drogi przygotowuje się dobry, profesjonalny projekt, który uwzględnia przeznaczenie terenu oraz położenie trawnika względem innych roślin. Pragnąc zachować efektowny wygląd, należy zrezygnować z zakładania trawnika w miejscach węższych niż szerokość kosiarki, na terenach trudno dostępnych oraz obszarach często eksploatowanych (np. przed wejściem do domu).

Po wyborze miejsca pod zakładanie trawnika, w którym ma powstać zielony dywan, konieczne jest dobranie właściwej mieszanki traw. W zależności od rodzaju przeznaczenia oraz nasłonecznienia terenu, stosuje się rozwiązania o odmiennych cechach użytkowych. Skład mieszanki traw powinien także uwzględniać stopień intensywności korzystania z trawnika oraz rodzaj gleby. 

Kolejnym etapem zakładania trawnika jest przygotowanie podłoża, a zwłaszcza jego wierzchniej warstwy. Należy zapewnić odpowiedni poziom porowatości, by zagwarantować przepuszczalność oraz elastyczność gleby. W ten sposób zostają zapewnione właściwe parametry dla rozwoju systemu korzeniowego. Cały proces adaptacji gruntu składa się z wielu czynności.

Ostatnim krokiem przy tworzeniu trawnika jest siew. Najlepiej czynność tę wykonać w kwietniu-maju lub sierpniu-wrześniu. Inne terminy też są dopuszczalne, ale mogą skutkować wolniejszym wzrostem rośliny.

Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z usługi, jaką jest zakładanie trawnika na terenie miasta Warszawa.